Sharwood's Tikka Masala Curry Cooking Sauce Indian Reduced Fat · UK — 420g
As of 4 Oct 2026, Sharwood's Tikka Masala Curry Cooking Sauce Indian Reduced Fat · UK 420g is cheapest at Sainsbury's at £1.85 (£4.41/1 kg) in United Kingdom — about 18% below the 2-retailer average of £2.25.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.85 at Sainsbury's (4 Oct); highest: £2.64 — currently £1.85 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.85
- Average
- £1.85
- Highest
- £2.64
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sharwood's | 420g | £1.85 | £0.44/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Sharwood's | 420g | £2.64 | £0.63/100g | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Sharwood's Tikka Masala Curry Cooking Sauce Indian Reduced Fat · UK 420g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £1.85 (£4.41/1 kg).
- How much does Sharwood's Tikka Masala Curry Cooking Sauce Indian Reduced Fat · UK 420g cost?
- Prices range from £1.85 to £2.64 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.25.
- What is the unit price of Sharwood's Tikka Masala Curry Cooking Sauce Indian Reduced Fat · UK 420g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.44/100g.
- Which supermarkets sell Sharwood's Tikka Masala Curry Cooking Sauce Indian Reduced Fat · UK 420g?
- Sharwood's Tikka Masala Curry Cooking Sauce Indian Reduced Fat · UK 420g is available at Sainsbury's and Asda.
- What is the lowest price ever for Sharwood's Tikka Masala Curry Cooking Sauce Indian Reduced Fat · UK 420g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sharwood's Tikka Masala Curry Cooking Sauce Indian Reduced Fat · UK 420g is £1.85 at Sainsbury's (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.85 at Sainsbury's.