Asda Leaf & Carrot Salad — 240g

As of 30 Sept 2026, Asda Leaf & Carrot Salad 240g is cheapest at Asda at £0.75 (£3.13/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £0.75 at Asda (30 Sept); highest: £0.75 — currently £0.75 at Asda. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£0.75
Average
£0.75
Highest
£0.75
Lowest ever
£0.75 · Sep '26
Highest ever
£0.75 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Leaf & Carrot Salad · 240g

    £3.13/1kg£0.75Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Leaf & Carrot Salad · 240g

    £3.13/1kg£0.75Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Leaf & Carrot Salad 240g cheapest?
Asda has the lowest price at £0.75 (£3.13/1 kg).
What is the unit price of Asda Leaf & Carrot Salad 240g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.31/100g.
What is the lowest price ever for Asda Leaf & Carrot Salad 240g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Leaf & Carrot Salad 240g is £0.75 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £0.75 at Asda.