PinotPinot Pink Fizz Rose Wine — 20 cl

As of 1 Oct 2026, PinotPinot Pink Fizz Rose Wine 20 cl is cheapest at Sainsbury's at £2.70 (£13.50/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.70 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £2.70 — currently £2.70 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.70
Average
£2.70
Highest
£2.70
Lowest ever
£2.70 · Oct '26
Highest ever
£2.70 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1PinotPinot Pink Fizz Rose Wine

    PinotPinot Pink Fizz Rose WineCheapest

    20 cl

    £13.50/1L£2.70Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1PinotPinot Pink Fizz Rose Wine

    PinotPinot Pink Fizz Rose WineCheapest

    20 cl

    £13.50/1L£2.70Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is PinotPinot Pink Fizz Rose Wine 20 cl cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £2.70 (£13.50/1 L).
What is the unit price of PinotPinot Pink Fizz Rose Wine 20 cl?
Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £1.35/100ml.
What is the lowest price ever for PinotPinot Pink Fizz Rose Wine 20 cl?
The lowest price OpenOrder has recorded for PinotPinot Pink Fizz Rose Wine 20 cl is £2.70 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.70 at Sainsbury's.