Kakapo Wine — 75 cl

As of 30 Sept 2026, Kakapo Wine 75 cl is cheapest at Asda at £6.50 (£8.67/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £6.50 at Asda (30 Sept); highest: £6.50 — currently £6.50 at Asda. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£6.50
Average
£6.50
Highest
£6.50
Lowest ever
£6.50 · Sep '26
Highest ever
£6.50 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Kakapo

    KakapoCheapest

    Kakapo Wine · 75 cl

    £8.67/1L£6.50Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Kakapo

    KakapoCheapest

    Kakapo Wine · 75 cl

    £8.67/1L£6.50Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Kakapo

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Kakapo Wine 75 cl cheapest?
Asda has the lowest price at £6.50 (£8.67/1 L).
What is the unit price of Kakapo Wine 75 cl?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.87/100ml.
What is the lowest price ever for Kakapo Wine 75 cl?
The lowest price OpenOrder has recorded for Kakapo Wine 75 cl is £6.50 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £6.50 at Asda.