Asda Broccoli & Stilton Soup — 600g

As of 30 Sept 2026, Asda Broccoli & Stilton Soup 600g is cheapest at Asda at £1.50 (£2.50/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.50 at Asda (30 Sept); highest: £1.84 — currently £1.50 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.50
Average
£1.84
Highest
£1.84
Lowest ever
£1.50 · Sep '26
Highest ever
£1.84 · Jul '26
Trend
Down 18%
18% below average

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Broccoli & Stilton Soup · 600g

    £2.50/1kg£1.50Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Broccoli & Stilton Soup · 600g

    £2.50/1kg£1.50Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Broccoli & Stilton Soup 600g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.50 (£2.50/1 kg).
What is the unit price of Asda Broccoli & Stilton Soup 600g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.25/100g.
What is the lowest price ever for Asda Broccoli & Stilton Soup 600g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Broccoli & Stilton Soup 600g is £1.50 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.50 at Asda.