Princes Beef Paste — 75g

As of 30 Sept 2026, Princes Beef Paste 75g is cheapest at Asda at £0.75 (£10.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £0.75 at Asda (30 Sept); highest: £0.75 — currently £0.75 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£0.75
Average
£0.75
Highest
£0.75
Lowest ever
£0.75 · Jul '26
Highest ever
£0.75 · Jul '26
Trend
Steady
At the average price

7 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Princes

    PrincesCheapest

    Princes Beef Paste · 75g

    £10.00/1kg£0.75Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Princes

    PrincesCheapest

    Princes Beef Paste · 75g

    £10.00/1kg£0.75Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Princes Beef Paste 75g cheapest?
Asda has the lowest price at £0.75 (£10.00/1 kg).
What is the unit price of Princes Beef Paste 75g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.00/100g.
What is the lowest price ever for Princes Beef Paste 75g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Princes Beef Paste 75g is £0.75 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £0.75 at Asda.