Fairy Cherry Blossom & Nordic Cotton Fabric Softener Outdoorable 86 Washes — Standard
Lowest recorded price: £4.00 at Morrisons (15 Jul); highest: £5.50. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 6 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- £0.37/100ml
- Average
- £0.37/100ml
- Highest
- £0.46/100ml
24% above average
Tesco · litreLast seen 15 Jul£0.46/100ml
Tesco · 1.204LLast seen 15 Jul£0.46/100ml
Tesco · litreLast seen 15 Jul£0.52/100ml
7 prices recorded · 5 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fairy | litre | £5.50 | £0.46/100ml | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | 1.204L | £5.50 | £0.46/100ml | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | litre | £5.00 | £0.52/100ml | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | 1.204L | £5.00 | £4.15/1 lt | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | lt | £5.00 | £4.15/1 lt | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | 840ml | £4.00 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | 1.204L | £5.50 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | Standard | £5.50 | £4.57/1 ltr | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | Standard | £4.00 | £4.76/1 ltr | In stock | 15 Julout of date · not compared |
£5.50£0.46/100ml
Fairy · litre
£5.50£0.46/100ml
Fairy · 1.204L
£5.00£0.52/100ml
Fairy · litre
£5.00£4.15/1 lt
Fairy · 1.204L
£5.00£4.15/1 lt
Fairy · lt
£4.00
Fairy · 840ml
£5.50
Fairy · 1.204L
£5.50£4.57/1 ltr
Fairy · Standard
£4.00£4.76/1 ltr
Fairy · Standard
1 brand available
Asda
Morrisons
Sainsbury's
Tesco- 1

Sainsbury'sOutdoorable 86 Washes Cherry Blossom & Nordic Cotton Fabric Softener · Standard£4.57/1 ltr£5.50Last seen 15 Jul · not compared
Sainsbury'sOutdoorable 60 Washes Cherry Blossom & Nordic Cotton Fabric Softener · Standard£4.76/1 ltr£4.00Last seen 15 Jul · not compared
MorrisonsCherry Blossom & Nordic Cotton · 840ml£4.00Last seen 15 Jul · not compared
MorrisonsCherry Blossom & Nordic Cotton · 1.204L£5.50Last seen 15 Jul · not compared
AsdaFor Sensitive Skin · lt£4.15/1 lt£5.00Last seen 15 Jul · not compared
AsdaCherry Blossom & Nordic Cotton · 1.204L£4.15/1 lt£5.00Last seen 15 Jul · not compared
TescoOutdoorable Fabric Softener · litre£3.74/1L£5.50Last seen 15 Jul · not comparedClubcard
Tescolitre£3.74/1L£5.50Last seen 15 Jul · not comparedClubcard
TescoCherry Blossom & Nordic Cotton · 1.204L£4.57/1L£5.50Last seen 15 Jul · not comparedClubcard
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Fairy Cherry Blossom & Nordic Cotton Fabric Softener Outdoorable 86 Washes Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Fairy Cherry Blossom & Nordic Cotton Fabric Softener Outdoorable 86 Washes Standard is £4.00 at Morrisons (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026.