Aptamil Hungry Baby Milk Infant Formula — 800g
As of 1 Oct 2026, Aptamil Hungry Baby Milk Infant Formula 800g is cheapest at Asda at £14.48 (£18.10/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £14.48 at Asda (1 Oct); highest: £14.50 — currently £14.48 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £14.48
- Average
- £14.48
- Highest
- £14.50
At the average price
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Aptamil Hungry Baby Milk Infant Formula 800g cheapest?
- Asda has the lowest price at £14.48 (£18.10/1 kg).
- How much does Aptamil Hungry Baby Milk Infant Formula 800g cost?
- Prices range from £14.48 to £14.50 across 2 UK supermarkets. The average price is £14.49.
- What is the unit price of Aptamil Hungry Baby Milk Infant Formula 800g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.81/100g.
- Which supermarkets sell Aptamil Hungry Baby Milk Infant Formula 800g?
- Aptamil Hungry Baby Milk Infant Formula 800g is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Aptamil Hungry Baby Milk Infant Formula 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Aptamil Hungry Baby Milk Infant Formula 800g is £14.48 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £14.48 at Asda.
