Huel Chocolate Brownie — 500ml

As of 2 Oct 2026, Huel Chocolate Brownie 500ml is cheapest at Sainsbury's at £3.00 (£6.00/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £3.00 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £3.00 — currently £3.00 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£3.00
Average
£3.00
Highest
£3.00
Lowest ever
£3.00 · Oct '26
Highest ever
£3.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Huel

    HuelCheapest

    Huel Chocolate Brownie · 500ml

    £6.00/1L£3.00Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Huel

    HuelCheapest

    Huel Chocolate Brownie · 500ml

    £6.00/1L£3.00Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Huel

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Huel Chocolate Brownie 500ml cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £3.00 (£6.00/1 L).
What is the unit price of Huel Chocolate Brownie 500ml?
Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £0.60/100ml.
What is the lowest price ever for Huel Chocolate Brownie 500ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Huel Chocolate Brownie 500ml is £3.00 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.00 at Sainsbury's.