Asda Caesar Salad Kit — 215g

As of 2 Oct 2026, Asda Caesar Salad Kit 215g is cheapest at Asda at £1.56 (£7.26/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.56 at Asda (2 Oct); highest: £1.56 — currently £1.56 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.56
Average
£1.56
Highest
£1.56
Lowest ever
£1.56 · Oct '26
Highest ever
£1.56 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Caesar Salad Kit · 215g

    £7.26/1kg£1.56Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Caesar Salad Kit · 215g

    £7.26/1kg£1.56Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Caesar Salad Kit 215g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.56 (£7.26/1 kg).
What is the unit price of Asda Caesar Salad Kit 215g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.73/100g.
What is the lowest price ever for Asda Caesar Salad Kit 215g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Caesar Salad Kit 215g is £1.56 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.56 at Asda.