Sodziaus Green Peas — 680g

As of 1 Oct 2026, Sodziaus Green Peas 680g is cheapest at Sainsbury's at £2.25 (£3.31/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.25 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £2.25 — currently £2.25 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.25
Average
£2.25
Highest
£2.25
Lowest ever
£2.25 · Oct '26
Highest ever
£2.25 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Sodziaus Green Peas

    Sodziaus Green PeasCheapest

    680g

    £3.31/1kg£2.25Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Sodziaus Green Peas

    Sodziaus Green PeasCheapest

    680g

    £3.31/1kg£2.25Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Sodziaus Green Peas 680g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £2.25 (£3.31/1 kg).
What is the unit price of Sodziaus Green Peas 680g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.33/100g.
What is the lowest price ever for Sodziaus Green Peas 680g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Sodziaus Green Peas 680g is £2.25 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.25 at Sainsbury's.

Categories