Whiskas Tuna Complete Adult Dry Cat Food — 1.9kg
As of 1 Oct 2026, Whiskas Tuna Complete Adult Dry Cat Food 1.9kg is cheapest at Asda at £5.96 (£3.14/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £5.96 at Asda (1 Oct); highest: £6.00 — currently £5.96 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £5.96
- Average
- £5.96
- Highest
- £5.96
At the average price
5 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Whiskas Tuna Complete Adult Dry Cat Food 1.9kg cheapest?
- Asda has the lowest price at £5.96 (£3.14/1 kg).
- How much does Whiskas Tuna Complete Adult Dry Cat Food 1.9kg cost?
- Prices range from £5.96 to £6.00 across 2 UK supermarkets. The average price is £5.98.
- What is the unit price of Whiskas Tuna Complete Adult Dry Cat Food 1.9kg?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.31/100g.
- Which supermarkets sell Whiskas Tuna Complete Adult Dry Cat Food 1.9kg?
- Whiskas Tuna Complete Adult Dry Cat Food 1.9kg is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Whiskas Tuna Complete Adult Dry Cat Food 1.9kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Whiskas Tuna Complete Adult Dry Cat Food 1.9kg is £5.96 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £5.96 at Asda.