Abbott & Broome Luxurious Hand Wash — 0.5L
As of 30 Sept 2026, Abbott & Broome Luxurious Hand Wash 0.5L is cheapest at Aldi UK at £1.49 (£2.98/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £1.49 at Aldi UK (30 Sept); highest: £1.49 — currently £1.49 at Aldi UK. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- £0.30/100ml
- Average
- £0.30/100ml
- Highest
- £0.30/100ml
1 price recorded · 1 change shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Abbott & Broome | 0.5L | £1.49 | £0.30/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Abbott & Broome | 1L | £1.49 | £0.30/100ml | In stock | 24 Junout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Aldi UKPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Abbott & Broome Luxurious Hand Wash 0.5L cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £1.49 (£2.98/1 L).
- What is the unit price of Abbott & Broome Luxurious Hand Wash 0.5L?
- Priced per 100ml. Aldi UK offers the best value at £0.30/100ml.
- What is the lowest price ever for Abbott & Broome Luxurious Hand Wash 0.5L?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Abbott & Broome Luxurious Hand Wash 0.5L is £1.49 at Aldi UK (30 Sept), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £1.49 at Aldi UK.