Nature's Pick Sweetcorn Cobettes Standard — 4 each
As of 30 Sept 2026, Nature's Pick Sweetcorn Cobettes Standard 4 each is cheapest at Aldi UK at £1.29 (£0.32/1 ea) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £0.50 at Sainsbury's (12 Aug); highest: £1.85 — currently £1.29 at Aldi UK. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 11 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ea over time- Lowest
- £0.32/1 ea
- Average
- £0.67/1 ea
- Highest
- £0.60/1 ea
Aldi UK · 4 eachNow£0.32/1 eaAll-time low
Aldi UK · 2 eachNow£0.65/1 ea
Sainsbury's · 4 packLast seen 15 Jul£0.32/1 ea
Sainsbury's · StandardLast seen 12 Aug£0.50/1 ea
Sainsbury's · 2 packLast seen 22 Jul£0.60/1 ea
7 prices recorded · 6 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nature's Pick | 4 each | £1.29 | £0.32/1 eaBest | In stock | 30 Sept | |
| Nature's Pick | 2 each | £1.29 | £0.65/1 ea | In stock | 30 Sept | |
| Sainsbury's | 4 pack | £1.29 | £0.32/1 ea | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Sainsbury's | Standard | £0.50 | £0.50/1 ea | In stock | 12 Augout of date · not compared | |
| Sainsbury's | 2 pack | £1.20 | £0.60/1 ea | In stock | 22 Julout of date · not compared | |
| Grower's Harvest | 907g | £1.15 | £0.13/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Grower's Harvest | 900g | £1.15 | £0.13/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Tesco | 875g | £1.51 | £0.17/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 2 perpack | £1.29 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 625g | £1.50 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 4 perpack | £1.29 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Morrisons | 2 perpack | £1.75 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 ea at each item's cheapest store
Aldi UK
Morrisons
Sainsbury's
Tesco- 1

- 2

- –
- –

- –

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Nature's Pick Sweetcorn Cobettes Standard 4 each cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £1.29 (£0.32/1 ea).
- What is the unit price of Nature's Pick Sweetcorn Cobettes Standard 4 each?
- Priced per 1 ea. Aldi UK offers the best value at £0.32/1 ea.
- What is the lowest price ever for Nature's Pick Sweetcorn Cobettes Standard 4 each?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Nature's Pick Sweetcorn Cobettes Standard 4 each is £0.50 at Sainsbury's (12 Aug), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £1.29 at Aldi UK.