Kendamil Organic First Infant Milk 1 — 800g
As of 1 Oct 2026, Kendamil Organic First Infant Milk 1 800g is cheapest at Asda at £14.97 (£18.71/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £14.97 at Asda (1 Oct); highest: £15.00 — currently £14.97 at Asda. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £14.97
- Average
- £14.97
- Highest
- £15.00
At the average price
7 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Morrisons
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Kendamil Organic First Infant Milk 1 800g cheapest?
- Asda has the lowest price at £14.97 (£18.71/1 kg).
- How much does Kendamil Organic First Infant Milk 1 800g cost?
- Prices range from £14.97 to £15.00 across 2 UK supermarkets. The average price is £14.99.
- What is the unit price of Kendamil Organic First Infant Milk 1 800g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.87/100g.
- Which supermarkets sell Kendamil Organic First Infant Milk 1 800g?
- Kendamil Organic First Infant Milk 1 800g is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Kendamil Organic First Infant Milk 1 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Kendamil Organic First Infant Milk 1 800g is £14.97 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £14.97 at Asda.
