Method Ylang Shower Spray — 828ml

As of 2 Oct 2026, Method Ylang Shower Spray 828ml is cheapest at Sainsbury's at £4.00 (£4.83/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £4.00 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £4.00 — currently £4.00 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£4.00
Average
£4.00
Highest
£4.00
Lowest ever
£4.00 · Oct '26
Highest ever
£4.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

4 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Method

    MethodCheapest

    Method Ylang Shower Spray · 828ml

    £4.83/1L£4.00Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Method

    MethodCheapest

    Method Ylang Shower Spray · 828ml

    £4.83/1L£4.00Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Method

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Method Ylang Shower Spray 828ml cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £4.00 (£4.83/1 L).
What is the unit price of Method Ylang Shower Spray 828ml?
Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £0.48/100ml.
What is the lowest price ever for Method Ylang Shower Spray 828ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Method Ylang Shower Spray 828ml is £4.00 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £4.00 at Sainsbury's.

Categories