Ella's Kitchen Sweetcorn & Carrot Melty Sticks — 4 x 6g
As of 1 Oct 2026, Ella's Kitchen Sweetcorn & Carrot Melty Sticks 4 x 6g is cheapest at Sainsbury's at £2.25 (£93.75/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.00 at Morrisons (15 Jul); highest: £2.25 — currently £2.25 at Sainsbury's. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £7.19/100g
- Average
- £8.11/100g
- Highest
- £8.13/100g
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ella's Kitchen | Standard | £1.15 | £7.19/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Ella's Kitchen | 4 x 6g | £2.25 | £9.38/100g | In stock | 1 Oct | |
| Ella's Kitchen | 17g | £1.00 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Morrisons
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ella's Kitchen Sweetcorn & Carrot Melty Sticks 4 x 6g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £2.25 (£93.75/1 kg).
- What is the unit price of Ella's Kitchen Sweetcorn & Carrot Melty Sticks 4 x 6g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £9.38/100g.
- What is the lowest price ever for Ella's Kitchen Sweetcorn & Carrot Melty Sticks 4 x 6g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ella's Kitchen Sweetcorn & Carrot Melty Sticks 4 x 6g is £1.00 at Morrisons (15 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £2.25 at Sainsbury's.

