The Tofoo Co. Smoked XL — 400g
As of 30 Sept 2026, The Tofoo Co. Smoked XL 400g is cheapest at Asda at £4.78 (£11.95/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £4.78 at Asda (30 Sept); highest: £4.80 — currently £4.78 at Asda. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £4.78
- Average
- £4.78
- Highest
- £4.78
At the average price
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| The Tofoo Co. | 400g | £4.78 | £1.20/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| The Tofoo Co. | 400g | £4.80 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest (compared)
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
MorrisonsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is The Tofoo Co. Smoked XL 400g cheapest?
- Asda has the lowest price at £4.78 (£11.95/1 kg).
- How much does The Tofoo Co. Smoked XL 400g cost?
- Prices range from £4.78 to £4.80 across 2 UK supermarkets. The average price is £4.79.
- What is the unit price of The Tofoo Co. Smoked XL 400g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.20/100g.
- Which supermarkets sell The Tofoo Co. Smoked XL 400g?
- The Tofoo Co. Smoked XL 400g is available at Asda and Morrisons.
- What is the lowest price ever for The Tofoo Co. Smoked XL 400g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for The Tofoo Co. Smoked XL 400g is £4.78 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £4.78 at Asda.