Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula Powder 6-12 Months Big Pack — 1.2kg
As of 1 Oct 2026, Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula Powder 6-12 Months Big Pack 1.2kg is cheapest at Asda at £18.63 (£15.53/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £18.63 at Asda (1 Oct); highest: £18.65 — currently £18.63 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £18.63
- Average
- £18.63
- Highest
- £18.65
At the average price
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula Powder 6-12 Months Big Pack 1.2kg cheapest?
- Asda has the lowest price at £18.63 (£15.53/1 kg).
- How much does Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula Powder 6-12 Months Big Pack 1.2kg cost?
- Prices range from £18.63 to £18.65 across 2 UK supermarkets. The average price is £18.64.
- What is the unit price of Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula Powder 6-12 Months Big Pack 1.2kg?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.55/100g.
- Which supermarkets sell Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula Powder 6-12 Months Big Pack 1.2kg?
- Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula Powder 6-12 Months Big Pack 1.2kg is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula Powder 6-12 Months Big Pack 1.2kg?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Aptamil 2 Follow On Baby Milk Formula Powder 6-12 Months Big Pack 1.2kg is £18.63 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £18.63 at Asda.
