Geeta's Mango Chutney Standard — 230g
As of 2 Oct 2026, Geeta's Mango Chutney Standard 230g is cheapest at Asda at £1.60 (£6.96/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.60 at Morrisons (2 Oct); highest: £2.65 — currently £1.60 at Asda. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.59/100g
- Average
- £0.59/100g
- Highest
- £0.59/100g
Sainsbury's · StandardNow£0.59/100gAll-time low
Asda · 230gNow£0.70/100g
Tesco · StandardNow£0.83/100g
6 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Morrisons
Sainsbury's
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Geeta's Mango Chutney Standard 230g cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.60 (£6.96/1 kg).
- How much does Geeta's Mango Chutney Standard 230g cost?
- Prices range from £1.60 to £1.60 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.60.
- What is the unit price of Geeta's Mango Chutney Standard 230g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.70/100g.
- Which supermarkets sell Geeta's Mango Chutney Standard 230g?
- Geeta's Mango Chutney Standard 230g is available at Asda and Morrisons.
- What is the lowest price ever for Geeta's Mango Chutney Standard 230g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Geeta's Mango Chutney Standard 230g is £1.60 at Morrisons (2 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.60 at Asda.
