Bisto Chicken Gravy Granules — 190g
As of 2 Oct 2026, Bisto Chicken Gravy Granules 190g is cheapest at Asda at £2.94 (£15.47/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.50 at Morrisons (15 Jul); highest: £4.74 — currently £2.94 at Asda. Tracked since Jun 2026.
Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £1.05/100g
- Average
- £1.05/100g
- Highest
- £1.55/100g
Asda · 450gNow£1.05/100gAll-time low
Asda · 300gNow£1.42/100g
Asda · 190gNow£1.55/100g
Sainsbury's · 190gLast seen 15 Jul£1.55/100g
4 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bisto | 450g | £4.74 | £1.05/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Bisto | 300g | £4.25 | £1.42/100g | In stock | 2 Oct | |
| Bisto | 190g | £2.94 | £1.55/100g | In stock | 2 Oct | |
| Bisto | 190g | £2.95 | £1.55/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Bisto | 190g | £2.50 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Bisto | 450g | £4.60 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Bisto | 300g | £4.25 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Morrisons
Sainsbury's- –
BistoBest
MorrisonsChicken Gravy Granules · 190g£2.50Last seen 15 Jul · not compared
MorrisonsChicken · 300g£4.25Last seen 15 Jul · not compared
MorrisonsChicken · 450g£4.60Last seen 15 Jul · not compared
AsdaChicken · 450g£10.53/1kg£4.74
AsdaChicken · 300g£14.17/1kg£4.25
AsdaChicken · 190g£15.47/1kg£2.94
Sainsbury'sChicken Gravy Granules · 190g£15.53/1kg£2.95Last seen 15 Jul · not compared
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Bisto Chicken Gravy Granules 190g cheapest?
- Asda has the lowest price at £2.94 (£15.47/1 kg).
- What is the unit price of Bisto Chicken Gravy Granules 190g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.55/100g.
- What is the lowest price ever for Bisto Chicken Gravy Granules 190g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Bisto Chicken Gravy Granules 190g is £2.50 at Morrisons (15 Jul), since we began tracking in Jun 2026. The current cheapest price is £2.94 at Asda.

