Fairy Original Washing Up Liquid — 660ml
Lowest recorded price: £2.75 at Morrisons (15 Jul); highest: £3.25. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- £0.55/100ml
- Average
- £0.55/100ml
- Highest
- £0.55/100ml
At the average price
2 prices recorded · 1 change shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fairy | 545ml | £3.00 | £0.55/100ml | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | 660ml | £3.25 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | 545ml | £2.75 | — | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | 545ml | £3.00 | £5.50/1 ltr | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Fairy | 660ml | £3.25 | £4.92/1 ltr | In stock | 15 Julout of date · not compared |
£3.00£0.55/100ml
Fairy · 545ml
£3.25
Fairy · 660ml
£2.75
Fairy · 545ml
£3.00£5.50/1 ltr
Fairy · 545ml
£3.25£4.92/1 ltr
Fairy · 660ml
1 brand available
Morrisons
Sainsbury's
Tesco- –

MorrisonsOriginal · 545ml£2.75Last seen 15 Jul · not compared
MorrisonsOriginal · 660ml£3.25Last seen 15 Jul · not compared
Sainsbury'sOriginal · 660ml£4.92/1 ltr£3.25Last seen 15 Jul · not compared
Sainsbury'sOriginal · 545ml£5.50/1 ltr£3.00Last seen 15 Jul · not compared
TescoOriginal · 545ml£5.50/545ml£3.00Last seen 15 Jul · not comparedClubcard
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- What is the lowest price ever for Fairy Original Washing Up Liquid 660ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Fairy Original Washing Up Liquid 660ml is £2.75 at Morrisons (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026.