Sainsbury's Pork Cocktail Sausages Standard — 672g
As of 2 Oct 2026, Sainsbury's Pork Cocktail Sausages Standard 672g is cheapest at Sainsbury's at £3.60 (£5.36/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.25 at Sainsbury's (12 Aug); highest: £3.60 — currently £3.60 at Sainsbury's. Tracked since Aug 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.45/100g
- Average
- £0.45/100g
- Highest
- £0.54/100g
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sainsbury's | 672g | £3.60 | £0.54/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Sainsbury's | 500g | £2.25 | £0.45/100g | In stock | 12 Augout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Sainsbury's Pork Cocktail Sausages Standard 672g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £3.60 (£5.36/1 kg).
- What is the unit price of Sainsbury's Pork Cocktail Sausages Standard 672g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.54/100g.
- What is the lowest price ever for Sainsbury's Pork Cocktail Sausages Standard 672g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sainsbury's Pork Cocktail Sausages Standard 672g is £2.25 at Sainsbury's (12 Aug), since we began tracking in Aug 2026. The current cheapest price is £3.60 at Sainsbury's.
