Blue Dragon Dark Soy Sauce — 150ml
As of 2 Oct 2026, Blue Dragon Dark Soy Sauce 150ml is cheapest at Sainsbury's at £1.90 (£12.67/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.90 at Morrisons (2 Oct); highest: £1.90 — currently £1.90 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.90
- Average
- £1.90
- Highest
- £1.90
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Blue Dragon | 150ml | £1.90 | £1.27/100mlBest | In stock | 2 Oct | |
| Blue Dragon | 150ml | £1.90 | — | In stock | 2 Oct |
Cheapest (overall)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
Morrisons
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Blue Dragon Dark Soy Sauce 150ml cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £1.90 (£12.67/1 L).
- How much does Blue Dragon Dark Soy Sauce 150ml cost?
- Prices range from £1.90 to £1.90 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.90.
- What is the unit price of Blue Dragon Dark Soy Sauce 150ml?
- Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £1.27/100ml.
- Which supermarkets sell Blue Dragon Dark Soy Sauce 150ml?
- Blue Dragon Dark Soy Sauce 150ml is available at Sainsbury's and Morrisons.
- What is the lowest price ever for Blue Dragon Dark Soy Sauce 150ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Blue Dragon Dark Soy Sauce 150ml is £1.90 at Morrisons (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.90 at Sainsbury's.
