Penn State Sour Cream & Chive Pretzels — 175g
As of 1 Oct 2026, Penn State Sour Cream & Chive Pretzels 175g is cheapest at Asda at £1.62 (£9.26/1 kg) in United Kingdom — about 1% below the 2-retailer average of £1.64.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.62 at Asda (1 Oct); highest: £1.65 — currently £1.62 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.62
- Average
- £1.62
- Highest
- £1.62
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Penn State | 175g | £1.62 | £0.93/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Penn State | 175g | £1.65 | £0.94/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Penn State Sour Cream & Chive Pretzels 175g cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.62 (£9.26/1 kg).
- How much does Penn State Sour Cream & Chive Pretzels 175g cost?
- Prices range from £1.62 to £1.65 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.64.
- What is the unit price of Penn State Sour Cream & Chive Pretzels 175g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.93/100g.
- Which supermarkets sell Penn State Sour Cream & Chive Pretzels 175g?
- Penn State Sour Cream & Chive Pretzels 175g is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Penn State Sour Cream & Chive Pretzels 175g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Penn State Sour Cream & Chive Pretzels 175g is £1.62 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.62 at Asda.