Mac B Lemon & Lime Water — 500ml

As of 2 Oct 2026, Mac B Lemon & Lime Water 500ml is cheapest at Sainsbury's at £0.75 (£1.50/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £0.75 at Sainsbury's (2 Oct); highest: £0.75 — currently £0.75 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£0.75
Average
£0.75
Highest
£0.75
Lowest ever
£0.75 · Oct '26
Highest ever
£0.75 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Mac B Lemon & Lime Water

    Mac B Lemon & Lime WaterCheapest

    500ml

    £1.50/1L£0.75Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Mac B Lemon & Lime Water

    Mac B Lemon & Lime WaterCheapest

    500ml

    £1.50/1L£0.75Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Mac B Lemon & Lime Water 500ml cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £0.75 (£1.50/1 L).
What is the unit price of Mac B Lemon & Lime Water 500ml?
Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £0.15/100ml.
What is the lowest price ever for Mac B Lemon & Lime Water 500ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Mac B Lemon & Lime Water 500ml is £0.75 at Sainsbury's (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £0.75 at Sainsbury's.