Filippo Berio Balsamic Vinegar of Modena — 250ml
As of 30 Sept 2026, Filippo Berio Balsamic Vinegar of Modena 250ml is cheapest at Asda at £2.48 (£9.92/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £2.48 at Asda (30 Sept); highest: £2.50 — currently £2.48 at Asda. Tracked since Sept 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £2.48
- Average
- £2.48
- Highest
- £2.48
At the average price
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Filippo Berio | 250ml | £2.48 | £0.99/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Filippo Berio | 250ml | £2.50 | £1.00/100ml | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Filippo Berio Balsamic Vinegar of Modena 250ml cheapest?
- Asda has the lowest price at £2.48 (£9.92/1 L).
- How much does Filippo Berio Balsamic Vinegar of Modena 250ml cost?
- Prices range from £2.48 to £2.50 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.49.
- What is the unit price of Filippo Berio Balsamic Vinegar of Modena 250ml?
- Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.99/100ml.
- Which supermarkets sell Filippo Berio Balsamic Vinegar of Modena 250ml?
- Filippo Berio Balsamic Vinegar of Modena 250ml is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Filippo Berio Balsamic Vinegar of Modena 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Filippo Berio Balsamic Vinegar of Modena 250ml is £2.48 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £2.48 at Asda.