Childs Farm OatDerma Body Moisturiser Standard — 200ml
As of 1 Oct 2026, Childs Farm OatDerma Body Moisturiser Standard 200ml is cheapest at Asda at £5.00 (£25.00/1 L) in United Kingdom — about 20% below the 2-retailer average of £6.25.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £5.00 at Asda (1 Oct); highest: £7.50 — currently £5.00 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £5.00
- Average
- £5.00
- Highest
- £5.00
At the average price
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Childs Farm | 200ml | £5.00 | £2.50/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Childs Farm | 200ml | £7.50 | £3.75/100ml | In stock | 1 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Childs Farm OatDerma Body Moisturiser Standard 200ml cheapest?
- Asda has the lowest price at £5.00 (£25.00/1 L).
- How much does Childs Farm OatDerma Body Moisturiser Standard 200ml cost?
- Prices range from £5.00 to £7.50 across 2 UK supermarkets. The average price is £6.25.
- What is the unit price of Childs Farm OatDerma Body Moisturiser Standard 200ml?
- Priced per 100ml. Asda offers the best value at £2.50/100ml.
- Which supermarkets sell Childs Farm OatDerma Body Moisturiser Standard 200ml?
- Childs Farm OatDerma Body Moisturiser Standard 200ml is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Childs Farm OatDerma Body Moisturiser Standard 200ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Childs Farm OatDerma Body Moisturiser Standard 200ml is £5.00 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £5.00 at Asda.