Asda Apple & Strawberry Squash — 1.5L

As of 30 Sept 2026, Asda Apple & Strawberry Squash 1.5L is cheapest at Asda at £1.18 (£0.79/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.18 at Asda (30 Sept); highest: £1.18 — currently £1.18 at Asda. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.18
Average
£1.18
Highest
£1.18
Lowest ever
£1.18 · Sep '26
Highest ever
£1.18 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Apple & Strawberry Squash · 1.5L

    £0.79/1L£1.18Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Apple & Strawberry Squash · 1.5L

    £0.79/1L£1.18Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Apple & Strawberry Squash 1.5L cheapest?
Asda has the lowest price at £1.18 (£0.79/1 L).
What is the unit price of Asda Apple & Strawberry Squash 1.5L?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.08/100ml.
What is the lowest price ever for Asda Apple & Strawberry Squash 1.5L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Apple & Strawberry Squash 1.5L is £1.18 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £1.18 at Asda.