Holy Moly Smashed Avocado — Standard
As of 30 Sept 2026, Holy Moly Smashed Avocado Standard is cheapest at Tesco at £2.65 (£15.50/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £1.90 at Asda (30 Sept); highest: £2.85 — currently £2.65 at Tesco. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £1.27/100g
- Average
- £1.31/100g
- Highest
- £1.57/100g
Asda · 150gNow£1.27/100gAll-time low
Tesco · StandardNow£1.55/100g
Sainsbury's · 150gNow£1.57/100g
Asda · 3 x 57gNow£1.58/100g
Sainsbury's · 3 x 57gNow£1.67/100g
11 prices recorded · 8 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Holy Moly | 150g | £1.90 | £1.27/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Holy Moly | Standard | £2.65 | £1.55/100g | In stock | 30 Sept | |
| Holy Moly | 150g | £2.35 | £1.57/100g | In stock | 30 Sept | |
| Holy Moly | 3 x 57g | £2.70 | £1.58/100g | In stock | 30 Sept | |
| Holy Moly | 3 x 57g | £2.85 | £1.67/100g | In stock | 30 Sept | |
| Holy Moly | 3 x 57g | £2.85 | — | In stock | 30 Sept |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Morrisons
Sainsbury's
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Holy Moly Smashed Avocado Standard cheapest?
- Tesco has the lowest price at £2.65 (£15.50/1 kg).
- What is the unit price of Holy Moly Smashed Avocado Standard?
- Priced per 100g. Tesco offers the best value at £1.55/100g.
- What is the lowest price ever for Holy Moly Smashed Avocado Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Holy Moly Smashed Avocado Standard is £1.90 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £2.65 at Tesco.

