McIntosh Of Strathmore Macaroni Cheese Standard — 250g
As of 2 Oct 2026, McIntosh Of Strathmore Macaroni Cheese Standard 250g is cheapest at Asda at £1.67 (£6.68/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.67 at Asda (2 Oct); highest: £4.47 — currently £1.67 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.56/100g
- Average
- £0.56/100g
- Highest
- £0.56/100g
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| McIntosh Of Strathmore | 400g | £2.23 | £0.56/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| McIntosh Of Strathmore | 800g | £4.47 | £0.56/100g | In stock | 2 Oct | |
| McIntosh Of Strathmore | 250g | £1.67 | £0.67/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
AsdaPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is McIntosh Of Strathmore Macaroni Cheese Standard 250g cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.67 (£6.68/1 kg).
- What is the unit price of McIntosh Of Strathmore Macaroni Cheese Standard 250g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.67/100g.
- What is the lowest price ever for McIntosh Of Strathmore Macaroni Cheese Standard 250g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for McIntosh Of Strathmore Macaroni Cheese Standard 250g is £1.67 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.67 at Asda.