Snackrite Mini Cheese Bakes — 168g

As of 30 Sept 2026, Snackrite Mini Cheese Bakes 168g is cheapest at Aldi UK at £0.99 (£0.59/100 g) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £0.99 at Aldi UK (30 Sept); highest: £0.99 — currently £0.99 at Aldi UK. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£0.99
Average
£0.99
Highest
£0.99
Lowest ever
£0.99 · Sep '26
Highest ever
£0.99 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

3 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Snackrite

    SnackriteCheapest

    Snackrite Mini Cheese Bakes · 168g

    £0.59/100g£0.99Aldi UK

Cheapest by product

Ranked per 100 g at each item's cheapest store

  1. 1Snackrite

    SnackriteCheapest

    Snackrite Mini Cheese Bakes · 168g

    £0.59/100g£0.99Aldi UK
1 brand available
Aldi UK
  1. 1Snackrite

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Snackrite Mini Cheese Bakes 168g cheapest?
Aldi UK has the lowest price at £0.99 (£0.59/100 g).
What is the unit price of Snackrite Mini Cheese Bakes 168g?
Priced per 100g. Aldi UK offers the best value at £0.59/100g.
What is the lowest price ever for Snackrite Mini Cheese Bakes 168g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Snackrite Mini Cheese Bakes 168g is £0.99 at Aldi UK (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £0.99 at Aldi UK.