Lay's Green Onion Flavoured — 130g

As of 2 Oct 2026, Lay's Green Onion Flavoured 130g is cheapest at Asda at £2.47 (£19.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.47 at Asda (2 Oct); highest: £2.47 — currently £2.47 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.47
Average
£2.47
Highest
£2.47
Lowest ever
£2.47 · Oct '26
Highest ever
£2.47 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Lay's

    Lay'sCheapest

    Lay's Green Onion Flavoured · 130g

    £19.00/1kg£2.47Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Lay's

    Lay'sCheapest

    Lay's Green Onion Flavoured · 130g

    £19.00/1kg£2.47Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Lay's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Lay's Green Onion Flavoured 130g cheapest?
Asda has the lowest price at £2.47 (£19.00/1 kg).
What is the unit price of Lay's Green Onion Flavoured 130g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.90/100g.
What is the lowest price ever for Lay's Green Onion Flavoured 130g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Lay's Green Onion Flavoured 130g is £2.47 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.47 at Asda.