Asda Cooked Peeled King Prawns & — 150g

As of 30 Sept 2026, Asda Cooked Peeled King Prawns & 150g is cheapest at Asda at £3.75 (£25.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £3.75 at Asda (30 Sept); highest: £3.75 — currently £3.75 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£3.75
Average
£3.75
Highest
£3.75
Lowest ever
£3.75 · Jul '26
Highest ever
£3.75 · Jul '26
Trend
Steady
At the average price

13 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Cooked Peeled King Prawns & · 150g

    £25.00/1kg£3.75Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Cooked Peeled King Prawns & · 150g

    £25.00/1kg£3.75Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Cooked Peeled King Prawns & 150g cheapest?
Asda has the lowest price at £3.75 (£25.00/1 kg).
What is the unit price of Asda Cooked Peeled King Prawns & 150g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £2.50/100g.
What is the lowest price ever for Asda Cooked Peeled King Prawns & 150g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Cooked Peeled King Prawns & 150g is £3.75 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £3.75 at Asda.