Ainsley Harriott Thai Chicken & Lemongrass Soup — 80g
As of 2 Oct 2026, Ainsley Harriott Thai Chicken & Lemongrass Soup 80g is cheapest at Asda at £1.20 (£15.00/1 kg) in United Kingdom — about 19% below the 2-retailer average of £1.48.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.20 at Asda (2 Oct); highest: £1.75 — currently £1.20 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.20
- Average
- £1.20
- Highest
- £1.20
At the average price
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ainsley Harriott | 80g | £1.20 | £1.50/100gBest | In stock | 2 Oct | |
| Ainsley Harriott | 80g | £1.75 | £2.19/100g | In stock | 2 Oct |
Cheapest (compared)
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
1 brand available
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Ainsley Harriott Thai Chicken & Lemongrass Soup 80g cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.20 (£15.00/1 kg).
- How much does Ainsley Harriott Thai Chicken & Lemongrass Soup 80g cost?
- Prices range from £1.20 to £1.75 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.48.
- What is the unit price of Ainsley Harriott Thai Chicken & Lemongrass Soup 80g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.50/100g.
- Which supermarkets sell Ainsley Harriott Thai Chicken & Lemongrass Soup 80g?
- Ainsley Harriott Thai Chicken & Lemongrass Soup 80g is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Ainsley Harriott Thai Chicken & Lemongrass Soup 80g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Ainsley Harriott Thai Chicken & Lemongrass Soup 80g is £1.20 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.20 at Asda.