Creative Nature Standard — 250g

As of 4 Oct 2026, Creative Nature Standard 250g is cheapest at Asda at £3.00 (£12.00/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 4 Oct 2026

Lowest recorded price: £3.00 at Asda (4 Oct); highest: £3.00 — currently £3.00 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time

Loading price history…

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Creative Nature

    Creative NatureCheapest

    250g

    £12.00/1kg£3.00Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Creative Nature

    Creative NatureCheapest

    250g

    £12.00/1kg£3.00Asda
1 brand available
Asda

Updating prices — showing the previous selection until the new prices arrive.

  1. 1Creative Nature

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Creative Nature Standard 250g cheapest?
Asda has the lowest price at £3.00 (£12.00/1 kg).
What is the unit price of Creative Nature Standard 250g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.20/100g.
What is the lowest price ever for Creative Nature Standard 250g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Creative Nature Standard 250g is £3.00 at Asda (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.00 at Asda.