Asda Skimmed Milk — 6 x1L

As of 30 Sept 2026, Asda Skimmed Milk 6 x1L is cheapest at Asda at £6.00 (£1.00/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £1.34 at Asda (30 Sept); highest: £6.00 — currently £6.00 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100ml over time
Lowest
£0.10/100ml
Average
£0.10/100ml
Highest
£0.10/100ml
Lowest ever
£0.10/100ml · Sep '26
Highest ever
£0.13/100ml · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

8 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Skimmed Milk · 6 x1L

    £1.00/1L£6.00Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Skimmed Milk · 6 x1L

    £1.00/1L£6.00Asda
  2. 2Asda

    Asda

    Asda Skimmed Milk · 1L

    £1.34/1L£1.34Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Skimmed Milk 6 x1L cheapest?
Asda has the lowest price at £6.00 (£1.00/1 L).
What is the unit price of Asda Skimmed Milk 6 x1L?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.10/100ml.
What is the lowest price ever for Asda Skimmed Milk 6 x1L?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Skimmed Milk 6 x1L is £1.34 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £6.00 at Asda.