Old El Paso Crunchy Taco Shells — 135g
As of 4 Oct 2026, Old El Paso Crunchy Taco Shells 135g is cheapest at Sainsbury's at £2.45 (£18.15/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.45 at Tesco (4 Oct); highest: £2.80 — currently £2.45 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £1.38/100g
- Average
- £1.38/100g
- Highest
- £1.82/100g
3 prices recorded · 3 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Old El Paso | 203g | £2.80 | £1.38/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Old El Paso | 135g | £2.45 | £1.82/100g | In stock | 4 Oct | |
| Old El Paso | 135g | £2.45 | £1.82/100g | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Sainsbury's
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Old El Paso Crunchy Taco Shells 135g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £2.45 (£18.15/1 kg).
- How much does Old El Paso Crunchy Taco Shells 135g cost?
- Prices range from £2.45 to £2.45 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.45.
- What is the unit price of Old El Paso Crunchy Taco Shells 135g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £1.81/100g.
- Which supermarkets sell Old El Paso Crunchy Taco Shells 135g?
- Old El Paso Crunchy Taco Shells 135g is available at Sainsbury's and Tesco.
- What is the lowest price ever for Old El Paso Crunchy Taco Shells 135g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Old El Paso Crunchy Taco Shells 135g is £2.45 at Tesco (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.45 at Sainsbury's.

