Earls Beef In Gravy — 0.4kg

As of 30 Sept 2026, Earls Beef In Gravy 0.4kg is cheapest at Aldi UK at £0.55 (£1.38/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £0.55 at Aldi UK (30 Sept); highest: £0.55 — currently £0.55 at Aldi UK. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£0.55
Average
£0.55
Highest
£0.55
Lowest ever
£0.55 · Sep '26
Highest ever
£0.55 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Earls

    EarlsCheapest

    Earls Beef In Gravy · 0.4kg

    £1.38/1kg£0.55Aldi UK

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Earls

    EarlsCheapest

    Earls Beef In Gravy · 0.4kg

    £1.38/1kg£0.55Aldi UK
1 brand available
Aldi UK
  1. 1Earls

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Earls Beef In Gravy 0.4kg cheapest?
Aldi UK has the lowest price at £0.55 (£1.38/1 kg).
What is the unit price of Earls Beef In Gravy 0.4kg?
Priced per 100g. Aldi UK offers the best value at £0.14/100g.
What is the lowest price ever for Earls Beef In Gravy 0.4kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Earls Beef In Gravy 0.4kg is £0.55 at Aldi UK (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £0.55 at Aldi UK.