Kenco Vanilla Matcha Latte — 145.6g

As of 1 Oct 2026, Kenco Vanilla Matcha Latte 145.6g is cheapest at Asda at £2.47 (£16.96/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.47 at Asda (1 Oct); highest: £2.47 — currently £2.47 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.47
Average
£2.47
Highest
£2.47
Lowest ever
£2.47 · Oct '26
Highest ever
£2.47 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Kenco

    KencoCheapest

    Kenco Vanilla Matcha Latte · 145.6g

    £16.96/1kg£2.47Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Kenco

    KencoCheapest

    Kenco Vanilla Matcha Latte · 145.6g

    £16.96/1kg£2.47Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Kenco

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Kenco Vanilla Matcha Latte 145.6g cheapest?
Asda has the lowest price at £2.47 (£16.96/1 kg).
What is the unit price of Kenco Vanilla Matcha Latte 145.6g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.70/100g.
What is the lowest price ever for Kenco Vanilla Matcha Latte 145.6g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Kenco Vanilla Matcha Latte 145.6g is £2.47 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.47 at Asda.

Categories