Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut Chocolate Breakfast Granola — 380g

As of 2 Oct 2026, Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut Chocolate Breakfast Granola 380g is cheapest at Sainsbury's at £3.50 (£9.21/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £3.50 at Tesco (1 Oct); highest: £4.49 — currently £3.50 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this variant plus 3 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
£0.75/100g
Average
£0.77/100g
Highest
£0.92/100g
Lowest ever
£0.75/100g · Oct '26
Highest ever
£0.92/100g · Oct '26
Trend
Down 19%
3% below average

5 prices recorded · 3 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut Chocolate Breakfast Granola 380g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £3.50 (£9.21/1 kg).
How much does Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut Chocolate Breakfast Granola 380g cost?
Prices range from £3.50 to £3.50 across 2 UK supermarkets. The average price is £3.50.
What is the unit price of Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut Chocolate Breakfast Granola 380g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.92/100g.
Which supermarkets sell Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut Chocolate Breakfast Granola 380g?
Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut Chocolate Breakfast Granola 380g is available at Sainsbury's and Morrisons.
What is the lowest price ever for Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut Chocolate Breakfast Granola 380g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Kellogg's Crunchy Nut Hazelnut Chocolate Breakfast Granola 380g is £3.50 at Tesco (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.50 at Sainsbury's.