Fudco Ginger & Garlic Paste — 300g

As of 2 Oct 2026, Fudco Ginger & Garlic Paste 300g is cheapest at Sainsbury's at £2.00 (£6.67/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £2.00 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £2.00 — currently £2.00 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£2.00
Average
£2.00
Highest
£2.00
Lowest ever
£2.00 · Oct '26
Highest ever
£2.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Fudco

    FudcoCheapest

    Fudco Ginger & Garlic Paste · 300g

    £6.67/1kg£2.00Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Fudco

    FudcoCheapest

    Fudco Ginger & Garlic Paste · 300g

    £6.67/1kg£2.00Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Fudco

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Fudco Ginger & Garlic Paste 300g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £2.00 (£6.67/1 kg).
What is the unit price of Fudco Ginger & Garlic Paste 300g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.67/100g.
What is the lowest price ever for Fudco Ginger & Garlic Paste 300g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Fudco Ginger & Garlic Paste 300g is £2.00 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.00 at Sainsbury's.