Princes Sardine & Tomato Paste — 75g

As of 30 Sept 2026, Princes Sardine & Tomato Paste 75g is cheapest at Asda at £0.70 (£9.33/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £0.70 at Asda (30 Sept); highest: £0.75 — currently £0.70 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£0.70
Average
£0.75
Highest
£0.75
Lowest ever
£0.70 · Sep '26
Highest ever
£0.75 · Jul '26
Trend
Down 7%
7% below average

5 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Princes

    PrincesCheapest

    Princes Sardine & Tomato Paste · 75g

    £9.33/1kg£0.70Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Princes

    PrincesCheapest

    Princes Sardine & Tomato Paste · 75g

    £9.33/1kg£0.70Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Princes Sardine & Tomato Paste 75g cheapest?
Asda has the lowest price at £0.70 (£9.33/1 kg).
What is the unit price of Princes Sardine & Tomato Paste 75g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.93/100g.
What is the lowest price ever for Princes Sardine & Tomato Paste 75g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Princes Sardine & Tomato Paste 75g is £0.70 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £0.70 at Asda.