Dr L Riesling — 75 cl

As of 30 Sept 2026, Dr L Riesling 75 cl is cheapest at Asda at £7.00 (£9.33/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 30 Sept 2026

Lowest recorded price: £7.00 at Asda (30 Sept); highest: £7.00 — currently £7.00 at Asda. Tracked since Sept 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£7.00
Average
£7.00
Highest
£7.00
Lowest ever
£7.00 · Sep '26
Highest ever
£7.00 · Sep '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Dr L

    Dr LCheapest

    Dr L Riesling · 75 cl

    £9.33/1L£7.00Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Dr L

    Dr LCheapest

    Dr L Riesling · 75 cl

    £9.33/1L£7.00Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Dr L

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Dr L Riesling 75 cl cheapest?
Asda has the lowest price at £7.00 (£9.33/1 L).
What is the unit price of Dr L Riesling 75 cl?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.93/100ml.
What is the lowest price ever for Dr L Riesling 75 cl?
The lowest price OpenOrder has recorded for Dr L Riesling 75 cl is £7.00 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Sept 2026. The current cheapest price is £7.00 at Asda.