KTC 100% Pure Coconut Oil — 500ml

As of 2 Oct 2026, KTC 100% Pure Coconut Oil 500ml is cheapest at Asda at £3.47 (£6.94/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £3.47 at Asda (2 Oct); highest: £3.47 — currently £3.47 at Asda. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£3.47
Average
£3.47
Highest
£3.47
Lowest ever
£3.47 · Oct '26
Highest ever
£3.47 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1KTC

    KTCCheapest

    KTC 100% Pure Coconut Oil · 500ml

    £6.94/1L£3.47Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1KTC

    KTCCheapest

    KTC 100% Pure Coconut Oil · 500ml

    £6.94/1L£3.47Asda
1 brand available
Asda
  1. 1KTC

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is KTC 100% Pure Coconut Oil 500ml cheapest?
Asda has the lowest price at £3.47 (£6.94/1 L).
What is the unit price of KTC 100% Pure Coconut Oil 500ml?
Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.69/100ml.
What is the lowest price ever for KTC 100% Pure Coconut Oil 500ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for KTC 100% Pure Coconut Oil 500ml is £3.47 at Asda (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £3.47 at Asda.