Asda Chunky Chicken & Veg Soup — 400g

As of 1 Oct 2026, Asda Chunky Chicken & Veg Soup 400g is cheapest at Asda at £1.24 (£3.10/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.22 at Asda (15 Jul); highest: £1.24 — currently £1.24 at Asda. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.22
Average
£1.22
Highest
£1.24
Lowest ever
£1.22 · Jul '26
Highest ever
£1.24 · Oct '26
Trend
Up 2%
2% above average

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Chunky Chicken & Veg Soup · 400g

    £3.10/1kg£1.24Asda

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Asda

    AsdaCheapest

    Asda Chunky Chicken & Veg Soup · 400g

    £3.10/1kg£1.24Asda
1 brand available
Asda
  1. 1Asda

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Asda Chunky Chicken & Veg Soup 400g cheapest?
Asda has the lowest price at £1.24 (£3.10/1 kg).
What is the unit price of Asda Chunky Chicken & Veg Soup 400g?
Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.31/100g.
What is the lowest price ever for Asda Chunky Chicken & Veg Soup 400g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Asda Chunky Chicken & Veg Soup 400g is £1.22 at Asda (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.24 at Asda.

Categories