Pepsi Max Cherry Cola No Sugar Cans — Standard
As of 30 Sept 2026, Pepsi Max Cherry Cola No Sugar Cans Standard is cheapest at Tesco at £11.75 (£1.48/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £3.75 at Sainsbury's (15 Jul); highest: £12.50 — currently £11.75 at Tesco. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 2 sibling variations — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 1 ltr over time- Lowest
- £1.01/1 ltr
- Average
- £1.52/1 ltr
- Highest
- £1.52/1 ltr
5 prices recorded · 4 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pepsi | Standard | £11.75 | £0.15/100mlBest | In stock | 30 Sept | |
| Pepsi | Standard | £11.25 | £0.14/100ml | In stock | 15 Julout of date · not compared | |
| Pepsi | 24 x 330ml | £12.50 | — | In stock | 30 Sept | |
| Pepsi | 24 x 330ml | £8.00 | £1.01/1 ltr | In stock | 5 Augout of date · not compared | |
| Pepsi | Standard | £3.75 | £1.42/1 ltr | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Morrisons
Sainsbury's
Tesco- 1

PepsiBest
Sainsbury'sCherry · 24 x 330ml£1.01/1 ltr£8.00Last seen 5 Aug · not compared
Sainsbury'sCherry · Standard£1.42/1 ltr£3.75Last seen 15 Jul · not compared
TescoCherry · Standard£1.42/1L£11.25Last seen 15 Jul · not compared
TescoMax Cherry No Sugar Cola Cans · Standard£1.48/1L£11.75
MorrisonsCherry · 24 x 330ml£12.503 for £27.00
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Pepsi Max Cherry Cola No Sugar Cans Standard cheapest?
- Tesco has the lowest price at £11.75 (£1.48/1 L).
- What is the unit price of Pepsi Max Cherry Cola No Sugar Cans Standard?
- Priced per 100ml. Tesco offers the best value at £0.15/100ml.
- What is the lowest price ever for Pepsi Max Cherry Cola No Sugar Cans Standard?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Pepsi Max Cherry Cola No Sugar Cans Standard is £3.75 at Sainsbury's (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £11.75 at Tesco.
