Rowse Runny Honey — 1.36kg

As of 1 Oct 2026, Rowse Runny Honey 1.36kg is cheapest at Sainsbury's at £6.50 (£4.78/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.78 at Asda (15 Jul); highest: £6.50 — currently £6.50 at Sainsbury's. Tracked since Jul 2026.

Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.

Price History

Price per 100g over time
Lowest
£0.48/100g
Average
£0.48/100g
Highest
£0.71/100g
Lowest ever
£0.48/100g · Oct '26
Highest ever
£0.71/100g · Jul '26
Trend
Down 33%
At the average price

3 prices recorded · 2 changes shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Rowse

    RowseCheapest

    Rowse Runny Honey · 1.36kg

    £4.78/1kg£6.50Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Rowse

    RowseCheapest

    Rowse Runny Honey · 1.36kg

    £4.78/1kg£6.50Sainsbury's

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Which store is cheaper?

Frequently asked questions

Where is Rowse Runny Honey 1.36kg cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £6.50 (£4.78/1 kg).
What is the unit price of Rowse Runny Honey 1.36kg?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.48/100g.
What is the lowest price ever for Rowse Runny Honey 1.36kg?
The lowest price OpenOrder has recorded for Rowse Runny Honey 1.36kg is £1.78 at Asda (15 Jul), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £6.50 at Sainsbury's.

Categories