Imperial Leather Bar Soap Standard — 360g
As of 2 Oct 2026, Imperial Leather Bar Soap Standard 360g is cheapest at Aldi UK at £1.89 (£0.53/100 g) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.89 at Aldi UK (1 Oct); highest: £2.50 — currently £1.89 at Aldi UK. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.53/100g
- Average
- £0.54/100g
- Highest
- £0.62/100g
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Imperial Leather | 360g | £1.89 | £0.53/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Imperial Leather | 4 x 90g | £2.24 | £0.62/100g | In stock | 1 Oct | |
| Imperial Leather | 4 x 90g | £2.50 | — | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 100 g at each item's cheapest store
Aldi UK
Asda
MorrisonsPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Imperial Leather Bar Soap Standard 360g cheapest?
- Aldi UK has the lowest price at £1.89 (£0.53/100 g).
- What is the unit price of Imperial Leather Bar Soap Standard 360g?
- Priced per 100g. Aldi UK offers the best value at £0.53/100g.
- What is the lowest price ever for Imperial Leather Bar Soap Standard 360g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Imperial Leather Bar Soap Standard 360g is £1.89 at Aldi UK (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £1.89 at Aldi UK.
