Sainsbury's Lime & Soda Vodka — 6 x 250ml
As of 2 Oct 2026, Sainsbury's Lime & Soda Vodka 6 x 250ml is cheapest at Sainsbury's at £6.50 (£4.33/1 L) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.30 at Sainsbury's (2 Oct); highest: £6.50 — currently £6.50 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100ml over time- Lowest
- £0.43/100ml
- Average
- £0.43/100ml
- Highest
- £0.43/100ml
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sainsbury's | 6 x 250ml | £6.50 | £0.43/100mlBest | In stock | 2 Oct | |
| Sainsbury's | 250ml | £1.30 | £0.52/100ml | In stock | 2 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Sainsbury's Lime & Soda Vodka 6 x 250ml cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £6.50 (£4.33/1 L).
- What is the unit price of Sainsbury's Lime & Soda Vodka 6 x 250ml?
- Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £0.43/100ml.
- What is the lowest price ever for Sainsbury's Lime & Soda Vodka 6 x 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sainsbury's Lime & Soda Vodka 6 x 250ml is £1.30 at Sainsbury's (2 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £6.50 at Sainsbury's.

